İş planı ne demek öğrendim!!!

Arakadaşlar artık iş planı nedir biliyorum. Bir vahiy yada bir şey tetiklemedi!

Olay şöyle gerçekleşti: bir sebepten arkadaşlarıma gaz vermek için proje yazdım.  Yazdığım projede ne gerektiğini anlatmaya başladım. Tevazu göstermek ve aslında benim yaptığın işin, genel plan içinde ufak kalacağını gösterme niyetindeydim. Böylece diğer arkadaşlarım işin diğer taraflarından tutabilecek, herşey üzerimde kalmayacaktı.

Planım doğrultusunda ne gerekir dedim, benim bilmediğim şeyler (astronomiden, nano parçacıklara kadar herşeyi biliyorum ama bu büyüklüklerin arasındaki normal şeyler ve sosyal konularda bilgim pek az). Tamam proje yönetimi var, programlama lazım sonrasında, tabiki birinin grafikleri halletmesi lazım, hey duyuru yapılmalı (Pr), site içindeki metinleri kim girmeli (pr), herşeyi hazırladıktan sonra para bulmak lazım (Fund), bir de operasyon lazım.

Bu mail askıda kaldı. Çok da üzerinde durmaya gerek yok. Bana ne ben işin %30'luk kısmındayım, işimi yaparım, gerisi için insanları dürterim ama daha ileri gitmem. Fakat genede üzerinde düşünüyorum, arada konuşuyorum.

Şimdi kendi projelerimi çıkarmak istedim. Her biri bir aşamada, birisinde fikri geliştirmek lazım, birinde grafik lazım birinde metinler vb. Hey dedim benim daha önce çıkardığım pattern var burada. Hey tüm web projeleri aslında bir patterne uyuyor.

Yakında yayınlayacağım :)